Φτιάχνω κρυπτόλεξα

Τελευταία Ενημέρωση (Παρασκευή, 06 Δεκέμβριος 2013 06:07) Παρασκευή, 07 Σεπτέμβριος 2012 16:18

Διαμαντής Χαράλαμπος, χρήση ΤΠΕ στην τάξη, ασκήσεις on line για παιδια του δημοτικού, εκπαιδευτικά λογισμικάΙστοσελίδα Γιάννη Ππατόλια, λογισμικό κατασκευής κρυπτόλεξων, χρηση κρυπτόλεξων στο μάθημα, κρυπτόλεξα -ασκήσεις για το δημοτικό, οι μαθητές φτιάχνουν κρυπτόλεξαΈνα πολύ απλό και εύκολο λογισμικό κατασκευής κρυπτόλεξων. Είναι στα ελληνικά, πολύ μικρό και εγκαθιστάται γρήγορα. Φτιάξτε και εκτυπώστε τα κρυπτόλεξά σας χωρίς πολύ κόπο. Το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι μπορεί εύκολα να χρησιμοποιηθεί και από μαθητές. Το μειονέκτημα είναι ότι δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε τη δουλειά σας μέσα από το μενού που σας δίνει το λογισμικό. Γίνεται όμως  με άλλους τρόπους. Κατεβάστε το από τη σελίδα του του Γιάννη Παπατόλια.