Πέρα από το τυχαίο
Λίγα λόγια για την έκθεση
Τα έργα της έκθεσης είναι ομαδική εργασία των μαθητών της Ε και της Στ τάξης του σχολείου της Πεδινής που στα λίγα απογεύματα της Τρίτης και της Πέμπτης αφιερώσανε χρόνο και προσπάθεια για τη δημιουργία τους. Πιστεύουμε ότι το αποτέλεσμα μας δικαιώνει όλους.Τα περισσότερα από τα έργα αυτά είναι φανταστικά και δεν αποδίδουν κάτι το πραγματικό, άλλωστε δεν ήταν στους σκοπούς μας κάτι τέτοιο. Αυτό που επιδιώξαμεήταν η έκφραση και η χαρά μέσα από τη ζωγραφική και το χρώμα της.