Modele subiecte evaluare nationala 2018 matematica clasa 8

SUBIECTE ŞI BAREME PENTRU PROBA DE MATEMATICA A EVALUARII NATIONALE. Mise à jour: rezultatele examenului de Coruptia sunt disponibile aici. Examenele de la Evaluarea Naţională 2018 se vor desfăşura la viitoare. Luni, 11 iunie, este Evaluarea Naţională la limba şi Literatura Română, iar Miercuri, 13 iunie, este Evaluarea Naţională 2018 la matematică. Pentru a Veni în ajutorul elevilor, Ministerul Educaţiei a délivré modele de subiecte pentru Evaluarea Naţională 2018 la Română şi matematică. MISE à jour: rezolvarea problemelor la examenul de Evaluarea Naţională matematică 2018 este disponibila aici. Subiectele si baremul de corectare STABILITE de Ministerul invăţămantului vor fi publiez pe site-ul Mediafax.RO, imediat ce acestea vor fi disponibile. Reveniţi PE aceasta pagina pentru a vedea in exclusivitate care sunt subiectele, baremul de Coruptia şi rezolvarea problemelor de matematică pentru examenul Naţional de Coruptia 2018. MODELE de subiecte pentru Evaluarea Naţională 2018 la Română şi matematică au fost publiez de edu.RO, pe site-ul dédiat, subiecte.edu.RO, pentru a-i ajuta PE absolvenţii claselor a 8-a să-şi FACA o idee asupra posibilelor subiecte. Examenul la matematică de la Evaluarea Naţională 2018 a Mediafax.ro Loc Marţi în şcolile DIN toată Ţara, iar elevii au la dispoziţie PE, subiectele la Evaluare Naţională la matematică, precum şi baremul de corectare. Informaţiile au fost publiez şi pe site-ul edu.ro. MODELE de subiecte pentru Evaluarea Naţională 2018 SUBIECTE MATEMATICĂ. Elevii clasei a 8-a vor Primi la matematică trei subiecte, fiecare fiind COTAT cu 30 de puncte, urmând ca 10 puncte să fie acordate DIN Oficiu.

EVALUARE NAŢIONALĂ 2018. Pentru sesizarea oricărei nereguli, Ministerul Educaţiei Pune la dispoziţie tel Verde: 0800 801 100, la Care se poate Suna în perioada 11-15 iunie, între orele 08.00-16.00, de Luni PANA joi, iar vineri, în intervalul 08,00-14,00. EVALUARE NAŢIONALĂ MATEMATICĂ 2018. REZOLVARE. Cum trebuiau rezolvate subiectele la matematică peste 150,000 de elevi Care au terminat clasa a 8-a susţin, astazi, 13 iunie, examenul la matematică, în cadrul Evaluarii Naţionale 2018.