Ερευνητική ομάδα

Η ερευνητική ομάδα αποτελείται από όλους τους συμμετέχοντες μαθητές στα προγράμματα «Μικρασιατικές Νότες…» Οι μαθητές ως άλλοι ερευνητές εργάζονται σε ατομικές ή ομαδικές εργασίες οι οποίες τους έχουν δοθεί από τον Δεκέμβριο του 2014. Οι εργασίες έχουν ως αντικείμενο έρευνας επιμέρους θέματα που σχετίζονται με την πνευματική καλλιέργεια και την πολιτιστική ζωή των Μικρασιατικών κέντρων, Περγάμου, Σμύρνης και Εφέσου.Ήδη στο μεγαλύτερο μέρος οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί και βρίσκονται στο στάδιο της πρώτης διόρθωσης από τον υπεύθυνο της ερευνητικής ομάδας κ. Κυριακουλόπουλο Ευάγγελο.

Σκοπός των  ερευνητικών εργασιών είναι:

1.  να δώσουν το απαιτούμενο υλικό για την δημιουργία  τριών ντοκιμαντέρ αναφερόμενων στις Πέργαμο, Έφεσο και Σμύρνη καθώς επίσης και για την ψηφιοποίηση των αρχαιολογικών χώρων Περγάμου και Εφέσου

2. να αποτελέσουν το περιεχόμενο ενός συλλογικού τόμου αναφερόμενου στην «καθ΄ ημάς Μικρά Ασία».

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *