Πληροφοριες για την ατομικη γραπτη εργασια της Α ταξης

1. ΕΞΩΦΥΛΛΟ
  2. ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ
  3. Εδώ θα γράψετε σχετικά με την τεχνολογική ενότητα που ανήκει το έργο που θα κατασκευάσετε.

4. Εδώ θα περιγράψετε συνοπτικά το θέμα.

5. Εδώ θα γράψετε ποιος ανακάλυψε το θέμα που έχετε , πότε και πώς εξελίχθηκε στην πορεία από τότε μέχρι σήμερα.

6. Εδώ θα αναφέρετε πόσα είδη από το θέμα σας υπάρχουν (αν υπάρχουν).

7. Εδώ θα αναφέρετε από ποια μέρη αποτελείτε το θέμα σας.

8. Εδώ θα γράψετε ότι πληροφορία βρείτε για το θέμα σας. Είναι ο κύριος κορμός της εργασίας σας.

9. Εδώ θα γράψετε με τη σειρά ποιες εργασίες κάνατε για να κατασκευάσετε το ατομικό σας έργο.

10. Εδώ θα περιλαμβάνει φωτογραφίες του ατομικού σας έργου που θα γίνει στο σχολείο με τη βοήθεια του καθηγητή σας.

11. Εδώ θα γράψετε ποια υλικά χρησιμοποιήσατε για την κατασκευή του ατομικού σας έργου.

12. Εδώ θα γράψετε ποια εργαλεία χρησιμοποιήσατε για να κατασκευάσετε το ατομικό σας έργο.

13. Εδώ θα γράψετε πόσο κόστισαν (περίπου) τα υλικά που χρησιμοποιήσατε για την κατασκευή του ατομικού σας έργου.

14. Εδώ ότι φωτογραφίες έχετε σχετικά με το θέμα σας και όχι με το ατομικό έργο θα σκαναριστούνε στο σχολείο από τον καθηγητή σας και θα αποτελούν το παράρτημα της εργασία σας.

15. Εδώ θα γράψετε τις πηγές που βρήκατε τις πληροφορίες για την εργασία σας.

Αναφέρονται σε πληροφορίες που θα βρείτε για το θέμα και όχι για το ατομικό έργο.
Aναφέρονται στο ατομικό σας έργο.

Παράδειγμα Εργασίας  (κάντε κλικ για να δείτε):