ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΜΟΣ ΠΕ14.01 : Καλώς ήλθατε στις ιστοσελίδες μου στο σχολικό δίκτυο!!!

Αρχική  Σελίδα

Το σχολείο μου

Ιστοσελίδα,   Blog,     Εργαστήρια (ΣΕΚ)      Η εφημερίδα μας

Το Blog  μου

Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση - Ιατρική

Μαθήματα Τομέα Υγείας-Πρόνοιας          Σ.Ε.Π.                Εργασίες μαθητών

Εκπαίδευση ενηλίκων στις Τ.Π.Ε.

Ε2 - Επαγγελματικό Λογισμικό στην Τ.Ε.Ε.

Εκπαιδευτικά άρθρα - Μελέτες

Παιδαγωγικά  Διδακτική   Συμβουλευτική -  Προσανατολισμός

Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.

ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Η Νέα Γρίπη

Άρθρα και απόψεις

Παιδεία

Προβληματισμοί

Χρήσιμες συνδέσεις

Γνωριμία

Επικοινωνία

Είμαι ο Γιώργος Στάμος, γιατρός Βιοπαθολόγος (Μικροβιολόγος), Διδάκτωρ της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών και είμαι καθηγητής ΕΠΑ.Λ. (πρώην Τ.Ε.Ε.) κλάδου ΠΕ14.01. Είμαι παντρεμένος και έχω μια κορούλα, την Ειρήνη.

Μέχρι το 2004 εργαζόμουν ως Επιμελητής Α’ στο Μικροβιολογικό Εργαστήριο του Νοσοκομείου Παίδων «Π. & Α. Κυριακού», στην Αθήνα. Παλαιότερα είχα εργασθεί σε Αγροτικό Ιατρείο, στο Λαϊκό Νοσοκομείο (ειδίκευση), ως ιδιώτης, σε Διαγνωστικά Κέντρα, Ιδιωτικά Νοσοκομεία κ.ά. Τώρα διδάσκω στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και υπηρετώ στο ΕΠΑ.Λ. Ανω Λιοσίων.

Φοίτησα στην Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. το 2003 - 2004 στο Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης (Ε.Π.ΠΑΙ.Κ.) και το 2004-2005 και 2005-2006 στο Πρόγραμμα Ειδίκευσης στη Συμβουλευτική και τον Προσανατολισμό της ίδιας Σχολής (Π.Ε.ΣΥ.Π.). Το 2006 παρακολούθησα στην ΑΣΠΑΙΤΕ (πάλι...τι σύμπτωση !!) το πρόγραμμα Ε2  Επαγγελματικό Λογισμικό στην ΤΕΕ: Επιμόρφωση και Εφαρμογή.

Οι σελίδες αυτές θα έχουν σχέση με Ιατρική, Εκπαίδευση αλλά και με ποικίλα θέματα, όπως υποψιάζεσθε.  Έγιναν για να περνάμε ευχάριστα και δημιουργικά τις ελεύθερες ώρες μας, εγώ, η Ειρήνη, οι συμφοιτητές μου στην Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε., οι συνάδελφοί μου καθηγητές, οι μαθητές μου και όσοι άλλοι γνωστοί και άγνωστοι φίλοι θέλουν.

H αγαπημένη μου φωτογραφία (το μενού είναι σάντουιτς με ζαμπόν)

15-7-2008