Το σχολείο μας, Γυμνάσιο και Λύκειο Αρμενίου, έχει ανοικτούς ορίζοντες, και κυριολεκτικά και μεταφορικά .

Κυριολεκτικά γιατί έχει κτιστεί σε ένα οικόπεδο 10 (δέκα) στρεμμάτων, στην είσοδο του Αρμενίου και τίποτε δεν του κόβει την θέα του Ολύμπου και του Κισσάβου.

Το "μεταφορικά" θα το ανακαλύψετε στις δραστηριότητές μας, καθώς το σχολείο μας είναι ένα πολύ "ζωηρό" σχολείο.

Οι αίθουσες του είναι περίπου 40τμ η καθεμία, άπλετος χώρος για τους 20?25 μαθητές, που φιλοξενούν.

Το σχολείο μας, Γυμνάσιο και Λύκειο Αρμενίου, διαθέτει: γραφείο διευθυντή με δύο υπολογιστές, μεγάλο γραφείο καθηγητών (με υπολογιστές ομοίως) με ατομικό γραφείο για τον καθένα από τους καθηγητές, αίθουσα συνεδριάσεων, πλούσια και ενημερωμένη βιβλιοθήκη, εργαστήριο Η/Υ, άρτια εξοπλισμένο εργαστήριο Φυσικής και αίθουσες Τεχνολογίας και Αισθητικής Αγωγής. Το πιο πρόσφατό μας απόκτημα: διαδραστικός πίνακας !!

Το καμάρι μας, όμως, είναι το Γυμναστήριο του Γυμνασίου και Λυκείου Αρμενίου, το οποίο βρίσκεται δίπλα στο σχολείο μας και διαθέτει κλειστό γήπεδο καλαθοσφαίρισης?πετοσφαίρισης, κερκίδες, αποδυτήρια και λουτρά.

Wednesday the 24th. Joomla 2.5 Templates. 17ο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ