Athens University
Αγαπημένα
Ενδιαφέροντα
Φωτογραφίες

Γεννήθηκα στην Αθήνα το 1964. Μεγάλωσα και έζησα στο Γαλάτσι μέχρι το1985, όταν μετακόμισα στο Μαρούσι, όπου ζω μέχρι σήμερα. Από το 1985 που αποφοίτησα από τη Σχολή Νηπιαγωγών Αθήνας μέχρι σήμερα, εργάζομαι ως νηπιαγωγός. Η ειδικότητά μου ήταν μία συνειδητή επιλογή. Η μεγάλη μου αγάπη για τα παιδιά και η δυνατότητα που προσφέρει το Νηπιαγωγείο, για έκφραση, πειραματισμό, δημιουργικότητα μέσα από δραστηριότητες λιγότερο νοησιαρχικές, ήταν τα βασικότερα κίνητρα για αυτή την επιλογή. Αισθάνομαι πολύ τυχερή που μπορώ να κάνω ένα επάγγελμα που το αγαπώ, έστω και αν υπάρχουν στιγμές κούρασης και απογοήτευσης, οι οποίες κάθε άλλο παρά στα παιδιά οφείλονται.  Με ενδιέφερε πάντα να μαθαίνω καινούργια πράγματα, να ενημερώνομαι γύρω από κάθε τι  νέο που αφορούσε άμεσα ή  έμμεσα το επάγγελμά μου.  Με γνώμονα το ίδιο σκεπτικό οδηγήθηκα  και στο μεταπτυχιακό του ΠΤΔΕ "Πληροφορική στην Εκπαίδευση". Η οργανική μου θέση  είναι στο 4ο Νηπιαγωγείο Πεύκης. Είμαι παντρεμένη και μητέρα τριών υπέροχων αγοριών!

Λίγα περισσότερα στοιχεία:

1985 :

Κάτοχος πτυχίου Σχολής Νηπιαγωγών Αθήνας.

1988 – 1990:

Τριετείς σπουδές στο Ευρωπαϊκό Κολλέγιο Αθηνών (EUROPEAN COLLEGE OF ATHENS), στο γνωστικό αντικείμενο του ΕΜΨΥΧΩΤΗ (ANIMATEUR) ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ  ΘΕΑΤΡΟΥ – ΘΕΑΤΡΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.

1992 :

Τετραμηνιαίο Πρόγραμμα Κατάρτισης Στελεχών – Εκπαιδευτών Πρώιμης Παρέμβασης  για παιδιά υψηλής επικινδυνότητας και παιδιά με ειδικές ανάγκες, του ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ του ΕθνικόΥ και ΚαποδιστριακόΥ ΠανεπιστήμιοΥ Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.).

1992 - 1993 :

Ετήσιο Σεμινάριο ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ στα Συστήματα ORFF-DALCROZE, της Σχολής Μωραΐτη.

1996:

Κάτοχος πτυχίου του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών, του ΕθνικόΥ και ΚαποδιστριακόΥ ΠανεπιστήμιοΥ Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.).

2000 :

Κάτοχος Διπλώματος διετούς μετεκπαίδευσης στις Επιστήμες της Αγωγής, του Διδασκαλείου Νηπιαγωγών Αθήνας - Τ.Ε.Α.Π.Η. του ΕθνικόΥ και ΚαποδιστριακΟΥ ΠανεπιστήμιοΥ Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.).

2002:

Επιμορφωτικό Σεμινάριο 48 ωρών με τίτλο «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των επικοινωνιών στην Εκπαίδευση» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» του Γ΄ Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης, με επιτυχή συμμετοχή στη διαδικασία πιστοποίησης.

2005

Τετράμηνο βιωματικό εργαστήριο Θεατρικής Αγωγής, από την Σχολική Σύμβουλο της 2ης Περιφέρειας Προσχολικής Αγωγής.

2007 Φοίτηση στο Μ.Π.Σ.  "Πληροφορική στην Εκπαίδευση" του Π.Τ.Δ.Ε .Αθήνας.

Κεντρική | Προσωπικά στοιχεία | Ενδιαφέροντα | Αγαπημένα | Συλλογή φωτογραφιών | Σχόλια

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 05/12/08