Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καλλιουπόλεως και Μαδύτου κύριος Στέφανος. (γεν. 1968).

Ο Στέφανος Ντινίδης γεννήθηκε στην Κωνσταντινούπολη το 1968. Αποφοίτησε από το Τμήμα Ιστορίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κωνσταντινουπόλεως το 1990 και από τη Θεολογική Σχολή Θεσσαλονίκης το 1995. Διάκονος χειροτονήθηκε το 1996 από τον Μητροπολίτη Θεοδωρουπόλεως Γερμανό και Πρεσβύτερος στις 30 Νοεμβρίου 2007 από τον Οικουμενικό Πατριάρχη Βαρθολομαίο. Υπηρέτησε ως Διάκονος στην Πατριαρχική αυλή και από το 2005 μέχρι το 2007 ως Μέγας Αρχιδιάκονος. Από το 2007 μέχρι το 2011 υπηρέτησε ως Μέγας Πρωτοσύγκελος. Στις 13 Μαρτίου 2011 χειροτονήθηκε Μητροπολίτης Καλλιουπόλεως και Μαδύτου. Τη χειροτονία τέλεσε ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος, συμπαραστατούμενος από τους Μητροπολίτες Θεοδωρουπόλεως Γερμανό, Ίμβρου και Τενέδου Κύριλλο, Πριγκηποννήσων Ιάκωβο, Γεράσων Θεοφάνη (Πατριαρχείο Ιεροσολύμων), Μυτιλήνης Ιάκωβο, Μπάτσκας Ειρηναίο (Πατριαρχείο Σερβίας), Φιλαδελφείας Μελίτωνα, Σεβαστείας Δημήτριο, Αρκαδίας Βασίλειο (Πατριαρχείο Αντιοχείας), Μύρων Χρυσόστομο, Ικονίου Θεόληπτο και Αρκαλοχωρίου, Καστελλίου και Βιάννου Ανδρέα. Συνεχίζει να ασκεί τα καθήκοντα του Πρωτοσυγκελεύοντος.