Προηγούμενο

Αρχείο Δημοσιεύσεων 12

Επόμενο

Επίσκοπος Σμόλεν Βησσαρίων (22-02-2021). Επίσκοπος π. Κολόμιας και Κόσιβ Ιωάννης (+) (02-11-2020).
Μητροπολίτης Ισπανίας και Πορτογαλίας Βησσαρίων (25-01-2021). Μητροπολίτης Μαυροβουνίου και Παραθαλασσίας Αμφιλόχιος (+) (30-10-2020).
Μητροπολίτης π. Μίνσκ και Σλούτσκ Φιλάρετος (+) (12-01-2021). Επίσκοπος Αρσινόης Παγκράτιος (24-10-2020).
Επίσκοπος Σεϊδανάγιας Λουκάς (+) (07-01-2021). Μητροπολίτης π. Αμερικής και Καναδά Θεοδόσιος (+) (19-10-2020).
Μητροπολίτης Καστορίας Σεραφείμ (+) (29-12-2020). Μητροπολίτης π. Λουγκάνσκ και Αλτσέφσκ Ιωαννίκιος (+) (18-10-2020).
Επίσκοπος Φωκαίας Ιωάννης (20-12-2020). Μητροπολίτης Ιταλίας και Μελίτης Γεννάδιος (+) (16-10-2020).
Επίσκοπος Νόβι Μπουγκ Βαρνάβας (14-12-2020). Επίσκοπος Τζακάρτας Πιτιρίμ (03-09-2020).
Μητροπολίτης Πηλουσίου Νήφων (+) (09-12-2020). Επίσκοπος Νέου Πσκώβου Ειρήναρχος (31-08-2020).
Μητροπολίτης π. Τρίκκης Αλέξιος (+) (07-12-2020). Επίσκοπος Ταϊγανίου Αρτέμιος (30-08-2020).
Επίσκοπος Μαρκιανής Ησύχιος (06-12-2020). Επίσκοπος Χέρτσας Σιλουανός (26-08-2020).
Επίσκοπος Εξαμιλίου Τιμόθεος (06-12-2020). Επίσκοπος Τρακάι Αμβρόσιος (26-08-2020).
Μητροπολίτης π. Τσελιάμπινσκ και Ζλατούστ Ιώβ (+) (03-12-2020). Επίσκοπος Ταρούσης Ιωσήφ. (26-08-2020).
Αρχιεπίσκοπος Σίτκας, Άνκορεϊτζ και Αλάσκας Δαυΐδ (+) (28-11-2020). Μητροπολίτης Δοροστόλου Αμβρόσιος (+) (19-08-2020).
Μητροπολίτης Καισαρείας Πέτρος (+) (25-11-2020). Μητροπολίτης Αικατερινοδάρ και Κουμπάν Ισίδωρος (+) (08-08-2020).
Επίσκοπος Μπορτζόμης και Μπακουριάνης Λάζαρος (+) (20-11-2020). Επίσκοπος Ζηνουπόλεως Ιάκωβος (01-08-2020).
Πατριάρχης Σερβίας Ειρηναίος (+) (20-11-2020). Επίσκοπος Πατάρων Αθηναγόρας (27-07-2020).
Μητροπολίτης Καζάν και Ταταρστάν Θεοφάνης (+) (20-11-2020). Επίσκοπος Κεράμων Βαρθολομαίος (26-07-2020).
Επίσκοπος Σαλαμίνος Βαρνάβας (+) (19-11-2020). Μητροπολίτης π. Βλαδίμης και Σουσδαλίας Ευλόγιος (+) (23-07-2020).
Επίσκοπος Αμάστριδος Σπυρίδων (16-11-2020). Επίσκοπος Δαφνουσίας Σμάραγδος (19-07-2020).
Μητροπολίτης Λαγκαδά Ιωάννης (+) (15-11-2020). Επίσκοπος Χριστουπόλεως Εμμανουήλ (11-07-2020).
Επίσκοπος Άσσου Τιμόθεος (09-11-2020). Επίσκοπος Ρεουτώβου Ελισαίος (04-07-2020).
Επίσκοπος Κομάνων Μιχαήλ (09-11-2020). Επίσκοπος Ντομοντεντώβου Συμεών (01-07-2020).
Επίσκοπος Μυρίνης Αθηναγόρας (05-11-2020). Μητροπολίτης Τσερκάσσι και Κανέβου Σωφρόνιος (+) (23-06-2020).
Μητροπολίτης π. Πιτσμπούργου Μάξιμος (+) (03-11-2020). Επίσκοπος π. Αναδίρ και Τσουκότκας Σεραφείμ (+) (10-06-2020).