ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΛΕΥΚΑΔΟΣ ΚΑΙ ΙΘΑΚΗΣ

    Επισκοπικός κατάλογος (υπό σύνταξη).

Ευγένιος Περδικάρης 21 Σεπτεμβρίου 1899-14 Ιουλίου 1903 Από Πρεσβύτερος Κοίμηση περ. 1843-1903
Δανιήλ Σουλίδης το α΄ 26 Ιουλίου 1907-13 Νοεμβρίου 1917 Από Πρεσβύτερος Σχολάζων 1864-1928
         
 
         
         
 
         
         
 
         
         

Αναθεώρηση: Κυριακή, 07 Μαρτίου 2021.