ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΔΡΑΣΕΙΣ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Το ΕΠΑΛ Γυθείου τα τελευταία χρόνια έχει λάβει μέρος αρκετές φορές και έχει διακριθεί σε διαγωνισμούς και δράσεις που κάποιες φορές μάλιστα είχαν πανευρωπαϊκό χαρακτήρα. Οι μαθητές επίσης συμμετείχαν σε Πολιτιστικά Προγράμματα, Περιβαλλοντικά και Προγράμματα Αγωγής Υγείας. Τέλος επισκέφτηκε το Σχολείο  εκπρόσωπος του Ο.Η.Ε. ύστερα από διάκριση μαθήτριας σε  διαγωνισμό.Μια πολύ μικρή γεύση από διάφορες εκδηλώσεις αλλά και από έργα των μαθητών μπορείτε να πάρετε από τις παραπάνω φωτογραφίες.

ΑΡΧΕΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ – ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Χρήσιμες οι παραπάνω πληροφορίες για την ιστορία, τα μέρη και τις κατηγορίες των αυτοκινήτων.

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΖΩΝΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

• Έκθεση φωτογραφίας ή και σκίτσων

• Σχολική εφημερίδα (έντυπη ή ψηφιακή)

• Μικρού μήκους βίντεο (πχ καταγραφή έρευνας πεδίου)  ή κάποια συμμετοχή σε κάποιο διαγωνισμό όπως στο μαθητικό φεστιβάλ ταινιών.

• Ραδιοφωνική εκπομπή πχ Μαθητικό διαδικτυακό ραδιόφωνο

• Δρώμενο – Παιχνίδι ρόλων – Θεατρική παράσταση. Δείτε για παράδειγμα Δίκτυο Θέατρο στην Εκπαίδευση

• Αποτύπωση συνεργασίας με σχολείο του εξωτερικού – πρόγραμμα e-twining

• Συμμετοχή σε άλλο πρόγραμμα πχ πρόγραμμα βιωματικής εκπαιδευτικής τηλεόρασης.