Εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Μουσείου Ηρακλειδών

Απαντώντας στο από 14-01-2015 αίτημά σας για έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος και μετά τη γνωμοδότηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (πράξη 10/24-02-2015 του Δ.Σ) σας γνωρίζουμε ότι:

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Μουσείου Ηρακλειδών με θέμα:«Επιστήμη, Τέχνη και Μαθηματικά μέσω τηλεσύνδεσης σε απομακρυσμένα σχολεία» πληροί τους επιστημονικούς όρους και τις παιδαγωγικές προδιαγραφές για την παρακολούθησή του από μαθητές Δ/θμιας Εκπ/σης.

Το πρόγραμμα θα διεξάγεται εντός του ωρολογίου προγράμματος με τη σύμφωνη γνώμη του Σχολικού Συμβούλου, του Διευθυντή και του Συλλόγου διδασκόντων της σχολικής μονάδας.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες μπορούν να απευθύνονται στο Μουσείο Ηρακλειδών στο τηλ. 210- 3461981 και στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.herakleidon-art.gr/el/index.cfm?get=programs .

Πηγή: Υ.ΠΟ.ΠΑΙΘ.