Διαγωνισμός για Μαθητές της Β΄ & Γ΄ τάξης των Λυκείων Αττικής, στη θεματική ενότητα: «Μετανάστευση επιστημόνων». Αίτια που προκαλούν το φαινόμενο. Συνέπειες για την Εθνική Οικονομία. Προτεινόμενες λύσεις.

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Ξ Η
ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ

Το Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών προκηρύσσει,

Διαγωνισμό για Μαθητές της Β΄ & Γ΄ τάξης των Λυκείων Αττικής,
στη θεματική ενότητα:

(ανάλυση του θέματος θα δοθεί στους μαθητές την ημέρα του διαγωνισμού)

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές, μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι και την 28ηΜαρτίου 2014 στο Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών, Ακαδημίας 7, κα Κ. Παπαδιαμαντοπούλου, τηλ. 210-36.22.158, fax: 210-36.12.218, e - mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί σε αίθουσα του Εμπορικού & Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών, στις 30  Μαρτίου 2014, ημέρα Κυριακή και ώρα 10.00 π.μ.

Θα απονεμηθούν τρία χρηματικά Βραβεία:
1ο  Βραβείο 1.500 Ευρώ
2ο  Βραβείο 1.200 Ευρώ

3ο  Βραβείο 1.000 Ευρώ

Πηγή: http://www.acci.gr/

Η απονομή των βραβείων θα γίνει σε επίσημη τελετή.

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (ebea.pdf)Διαγωνισμός[ ]902 kB