Ανακοίνωση επιτροπών διαγωνισμών της "Βουλής των Εφήβων"

Αγαπητές φίλες, αγαπητοί φίλοι, Ολοκληρώθηκε η φάση αποστολής των συμμετοχών σας στους διαγωνισμούς της «Βουλής των Εφήβων»: λάβαμε συνολικά 227 συμμετοχές στον λογοτεχνικό διαγωνισμό και 48 συμμετοχές στον μουσικό διαγωνισμό, σας ευχαριστούμε! Επόμενο στάδιο είναι η αξιολόγηση των συμμετοχών, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι τις 30 Ιουνίου 2015. Μέχρι τότε, καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλους σας!

Οι Επιτροπές των διαγωνισμών:

Επιτροπή μουσικού διαγωνισμού (πρακτ. 65/7.4.2015/Θ6 της Καλλιτεχνικής Επιτροπής Μουσικών Σχολείων του ΥΠΟΠΑΙΘ)

Κυριακή Δεϊμέζη, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ16 του 33ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά, αναπληρώτρια γραμματέας της Καλλιτεχνικής Επιτροπής Μουσικών Σχολείων του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.

Σπυρίδων Λάμπρου, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ16 του 3ου Γυμνασίου Βριλησσίων, υπεύθυνος και διευθυντής της παιδικής χορωδίας «Σπύρος Λάμπρου», τακτικό μέλος της Καλλιτεχνικής Επιτροπής Μουσικών Σχολείων του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.

Ιωάννης Μαλαφής, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ16 του Μουσικού Σχολείου Αλίμου, μέλος της Κεντρικής Επιστημονικής Ομάδας Εργασίας στο πλαίσιο της πράξης «Αναβάθμιση Μουσικών και Καλλιτεχνικών Σχολείων»

Επιτροπή λογοτεχνικού διαγωνισμού:

Τασούλα Καραγεωργίου, ποιήτρια και δοκιμιογράφος, σχολική σύμβουλος φιλολόγων Δ.Ε., πρόεδρος

Χρήστος Μπουλώτης, αρχαιολόγος, συγγραφέας, μέλος

Δρ. Αλεξάνδρα Δημακοπούλου, φιλόλογος, εκπαιδευτικός Δ.Ε. (Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά), μέλος

Άννα Καραπάνου, προϊσταμένη Τμήματος Εκδόσεων Ιδρύματος της Βουλής, μέλος

Σωτήρης Νιάρχος, φοιτητής Ε.Μ.Π. (2ο βραβείο Λυκείου -διήγημα- στον 2ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό 2013-2014 «Καίτη Λασκαρίδη»), μέλος

Τέτη Σίδερη, φιλόλογος, Τμήμα Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων Ιδρύματος της Βουλής, μέλος

Σμαράγδα Τσίγκα, φιλόλογος, εκπαιδευτικός Δ.Ε. (6ο ΓΕΛ Ν. Σμύρνης), μέλος

Γιάννης Τωράκης, φοιτητής ΟΠΑ (1ο βραβείο Λυκείου – διήγημα- στον Λογοτεχνικό Διαγωνισμό 2010-2011 «Καίτη Λασκαρίδη»), μέλος

Καλλιόπη Χατζηγιαννακού, φιλόλογος, μέλος

Από το πρόγραμμα «Βουλή των Εφήβων»