Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικών των αγγλόφωνων τμημάτων στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας (Σ.Ε.Π.) Ηρακλείου Κρήτης

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικών των αγγλόφωνων τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και θέσεων ειδικού εκπαιδευτικού προσωπικού για τη διδασκαλία ξένης ή μητρικής γλώσσας (εκτός της ελληνικής), καλλιτεχνικών και μουσικής στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας (Σ.Ε.Π.) Ηρακλείου Κρήτης.

Στον ιστότοπο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Κρήτης, αλλά και του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων έχει αναρτηθεί η προκήρυξη πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικών των αγγλόφωνων τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και θέσεων ειδικού εκπαιδευτικού προσωπικού για τη διδασκαλία ξένης ή μητρικής γλώσσας (εκτός της ελληνικής), καλλιτεχνικών και μουσικής στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας (Σ.Ε.Π.) Ηρακλείου Κρήτης.

Η υποβολή αιτήσεων μπορεί να γίνεται προς την Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης (Λ. Κνωσού 6, 71 306, Ηράκλειο Κρήτη) έως και τις 12/8/2013.

Προτεραιότητα θα δοθεί στους φυσικούς ομιλητές της γλώσσας.

Για την προκήρυξη στα Ελληνικά πατήστε εδώ.

Για την προκήρυξη στα Αγγλικά πατήστε εδώ.

Πηγή: Υ.ΠΑΙ.Θ.