Βιβλίο: Βιντεομουσεία - αποτυπώνοντας ίχνη της προσωπικής μας κουλτούρας. Μια πρόταση Οπτικοακουστικής Παιδείας για νέους

Αυτό είναι το βιβλίο του Προγράμματος Βιντεομουσεία όπως υλοποιήθηκε ως Comenius-Regio programme (2010-2012) από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής-Πολιτιστικά Θέματα και τη Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Φραγκφούρτης στη Γερμανία, σε συνεργασία με τους φορείς: Καρπός-Κέντρο Εκπαιδευτικών Δράσεων & Διαπολιτισμικής Επικοινωνίας, Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση, Στούντιο για το Σχολικό Θέατρο (Schultheater-Studio Frankfurt) και Κέντρο για Εκπαίδευση στα ΜΜΕ – Ανοιχτό Κανάλι (Medienprojektzentrum Offener Kanal -MOK, Offenbach/Frankfurt).

Βιβλιογραφική αναφορά:

Βιντεομουσεία: αποτυπώνοντας ίχνη της προσωπικής μας κουλτούρας. Mια πρόταση Οπτικοακουστικής Παιδείας για νέους

Επιμέλεια Νίκος Γκόβας

Έκδοση Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, Αθήνα 2012

ISBN 978-960-86680-5-8

Για να διαβάσετε το βιβλίο πατήστε εδώ.

Πηγή: ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής