ΘΕΜΑ: Υποτροφίες της Κυβέρνησης της Ινδονησίας σε Έλληνες υπηκόους για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016

Σας πληροφορούμε ότι σύμφωνα με τη Νο.03/PEN-I/2015/12.1.2015 Ρηματική Διακοίνωση της Πρεσβείας της Ινδoνησίας στην Αθήνα, σας ενημερώνουμε ότι η κυβέρνηση της Ινδονησίας χορηγεί τρεις υποτροφίες σε Έλληνες υπηκόους για σπουδές γλώσσας και πολιτισμού κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται  τoν ακόλουθο ιστότοπο, προκειμένου αντλήσουν τις απαραίτητες πληροφορίες και τα έντυπα σε ηλεκτρονική μορφή:

darmasiswa.kemdikbud.go.id

και να αποστέλλουν ηλεκτρονικό μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να στείλουν το φάκελο με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά τους στην Πρεσβεία της Ινδονησίας στην Αθήνα πριν τις 28 Φεβρουαρίου 2015.

ΗΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗΤΗΣΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΤΡΟΥ