Διάλεξη:"Η αναγκαιότητα [ή εγκώμιο] της λήθης. Το υψηλό στην ιστορική εμπειρία και στην ιστοριογραφία."

Διάλεξη Γιώργου Ξηροπαΐδη, Καθ. Φιλοσοφίας στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών, 2/4/2013, 15:30

Σας προσκαλούμε στη διάλεξη του Γιώργου Ξηροπαΐδη, Καθηγητή Φιλοσοφίας στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών, με τον τίτλο

η οποία θα δοθεί την Τρίτη 2 Απριλίου 2013 στις 15:30 μ. μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων της Κοσμητείας της Φιλοσοφικής Σχολής (Κτίριο Φιλοσοφικής, 3ος όροφος) στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου.

Η διάλεξη του  Γιώργου Ξηροπαΐδη είναι η τρίτη από τη σειρά των εαρινών διαλέξεων – σεμιναρίων με τον τίτλο

Η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΣΗΜΕΡΑ: ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ

που θα πραγματοποιηθούν από τον Μάρτιο έως τον Μάιο 2013.

Πηγή: Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας Ε.Κ.Π.Α.