Παρουσίαση του τόμου "Έλλην, Ρωμηός, Γραικός. Συλλογικοί Προσδιορισμοί και Ταυτότητες"

"Έλλην, Ρωμηός, Γραικός Συλλογικοί Προσδιορισμοί και Ταυτότητες"

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. οργανώνουν επιστημονική εκδήλωση-συζήτηση με τίτλο:

«Έλλην, Ρωμηός, Γραικός. Συλλογικοί Προσδιορισμοί και Ταυτότητες» με αφορμή την έκδοση του ομότιτλου τόμου, σε επιμέλεια των Όλγας Κατσιαρδή-Hering, Αναστασίας Παπαδία-Λάλα, Κατερίνας Νικολάου, Βαγγέλη Καραμανωλάκη (Ιστορήματα 7 / Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας Ε.Κ.Π.Α. Εκδόσεις Ευρασία, Αθήνα 2018).

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 22 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 19:00, στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Πηγή: Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ