Σεμινάριο" Ψυχο-παιδία" 2014-2015

Αγαπητοί συνάδελφοι,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, λόγω αντικειμενικών και πρακτικών δυσκολιών, μεταξύ των οποίων
και η διεξαγωγή των εκλογών, οι εγγραφές για
το σεμινάριο "Ψυχο-παιδία" παρατείνονται έως τις 29/1.

ΤΜΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
Πρόσκληση – Πρόγραμμα του σεμιναρίου «Ψυχο-…παιδία»

Το Tμήμα Ψυχολογίας, το Κέντρο Έρευνας και Εφαρμογών Σχολικής Ψυχολογίας, το Κέντρο Μελέτης της Οικογένειας και το Κέντρο Ανάπτυξης της Δημιουργικότητας του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το σεμινάριο «Ψυχο-…παιδία».
Μετά την επιτυχή οργάνωσή του επί επτά συνεχή έτη, διοργανώνουμε τον όγδοο κύκλο του σεμιναρίου, για εκπαιδευτικούς και γονείς. Το περιεχόμενο του όγδοου κύκλου αποτελεί συνέχεια της θεματικής των προηγούμενων σεμιναρίων και εστιάζει σε θέματα μάθησης, ανάπτυξης και προσαρμογής των παιδιών και των εφήβων στο σχολείο και στην οικογένεια. Η έναρξη του σεμιναρίου στις 2 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο «Γιάννης Δρακόπουλος» στο Κεντρικό Κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών (Προπύλαια).
Η συνδρομή για το σεμινάριο ανέρχεται στο ποσό των 80 ευρώ και θα περιλαμβάνει: Παρακολούθηση των οκτώ εισηγήσεων, έντυπο υλικό και πιστοποιητικό παρακολούθησης.
Εφόσον επιθυμείτε να παρακολουθήσετε το σεμινάριο, παρακαλείσθε να προβείτε στα ακόλουθα βήματα:

• Kατάθεση του ποσού των 80 Ευρώ, στον Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων και Έρευνας του Πανεπιστημίου Αθηνών: 802002001000227 (IBAN: GR0301408020802002001000227), Alpha Bank όπου στην αιτιολογία αναγράφεται ο τίτλος του σεμιναρίου, δηλαδή «Ψυχο-...παιδία», Θέματα ανάπτυξης και προσαρμογής των παιδιών στην οικογένεια και στο σχολείο

Συμπλήρωση επισυναπτόμενης αίτησης εγγραφής

• Αποστολή αίτησης εγγραφής στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (υπόψη κας Αθανασίου) μέχρι τις 10 Ιανουαρίου 2015. Τηλέφωνα επικοινωνίας: 210 7277532, 210 7277559. Καθημερινά 10.00-12.00.
  • Μετά την παραλαβή της φόρμας αυτής, θα σας αποστείλουμε επιβεβαίωση της εγγραφής σας.

Απαραίτητη προϋπόθεση για την ολοκλήρωση της διαδικασίας εγγραφή σας αποτελεί η προσκόμιση της πρωτότυπης απόδειξης κατάθεσης την ημέρα έναρξης του σεμιναρίου στις 2 Φεβρουαρίου 2015 17:30-18:00, στο Αμφιθέατρο «Γιάννης Δρακόπουλος» στο Κεντρικό Κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών (Προπύλαια).
Με δεδομένο ότι το σεμινάριο θα παρακολουθήσει περιορισμένος αριθμός ατόμων, θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.
Λήξη προθεσμίας κατάθεσης συνδρομής: 29 Ιανουαρίου 2015
Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης: Προϋπόθεση είναι η συμμετοχή σε 6 από τις 8 εισηγήσεις.
Το ποσό της εγγραφής δεν επιστρέφεται μετά την έναρξη του σεμιναρίου

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα του σεμιναρίου που περιέχει τους πλήρεις τίτλους των εισηγήσεων και τα ονόματα των εισηγητών και των συντονιστών κάθε εισήγησης, καθώς και το έντυπο εγγραφής.
Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής

Πηγή: Τμήμα Ψυχολογίας ΕΚΠΑ