Διημερίδα του ΕΚΦΕ Ευρυτανίας «Αιχμαλωτίζοντας το νου και τη καρδιά κατά τη διδασκαλία του ουράνιου τόξου»

Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων

Πολιτισμού & Αθλητισμού

Περιφ. Δ/νση Π & Δ. Εκπ/σης Στερ. Ελλάδας

Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Ευρυτανίας

Ε.Κ.Φ.Ε  Ευρυτανίας

1o ΕΠΑ.Λ. Καρπενησίου

Eθνικής Αντιστάσεως,  Καρπενήσι T.K. 36100

Πληροφορίες: Καγιάρας Νικόλαος

Τηλέφωνο& fax: 22370-25341

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Διημερίδα του ΕΚΦΕ Ευρυτανίας σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλείας και το ΚΠΕ Καρπενησίου «Αιχμαλωτίζοντας το νου και τη καρδιά κατά τη διδασκαλία του ουράνιου τόξου».

Στα πλαίσια της απαιτούμενης προαγωγής της εργαστηριακής διδασκαλίας, το ΕΚΦΕ Ευρυτανίας διοργανώνει από κοινού με το ΕΚΦΕ Ηλείας και το ΚΠΕ Καρπενησίου διημερίδα με θέμα την παρουσίαση της εργασίας του υπεύθυνου ΕΚΦΕ Ηλείας κ. Ηλία Καλογήρου «Αιχμαλωτίζοντας το νου και τη καρδιά κατά τη διδασκαλία του ουράνιου τόξου» την Τετάρτη 24-4-2013 και Πέμπτη 25-4-2013 στο εργαστήριο του ΕΚΦΕ Ευρυτανίας (1ο ΕΠΑ.Λ. Καρπενησίου – 1ος όροφος).

Τις παρουσιάσεις θα παρακολουθήσουν μαθητές και εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων της περιοχής ευθύνης του ΕΚΦΕ Ευρυτανίας σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Πρόγραμμα Διημερίδας 24 & 25 Απριλίου 2013

Τετάρτη 24-4-2013

Ωράριο

Εισηγητής

Θέμα

1ο Γυμνάσιο Καρπενησίου

(20 μαθητές)

2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου

(20 μαθητές)

20 εκπαιδευτικοί του νομού Ευρυτανίας

Πέμπτη 25-4-2013

Ωράριο

Εισηγητής

Θέμα

«Αιχμαλωτίζοντας το νου και τη καρδιά κατά τη διδασκαλία του ουράνιου τόξου»

1ο ΕΠΑ.Λ. Καρπενησίου (20 μαθητές)

«Αιχμαλωτίζοντας το νου και τη καρδιά κατά τη διδασκαλία του ουράνιου τόξου»

Λύκειο Καρπενησίου (20 μαθητές)

Η επιλογή της ομάδας των 20 μαθητών και του συνοδού τους για κάθε σχολείο που θα παρακολουθήσουν την παραπάνω διημερίδα, καθώς και η εξασφάλιση της συναίνεσης των κηδεμόνων των μαθητών, θα γίνει με ευθύνη των κ.κ. Διευθυντών των αντίστοιχων σχολικών μονάδων.

Η επιλογή των 20 εκπαιδευτικών του νομού Ευρυτανίας, που επίσης θα παρακολουθήσουν την διημερίδα, θα γίνει με ευθύνη του υπεύθυνου ΕΚΦΕ Ευρυτανίας.

Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους εκπαιδευτικούς του κλάδου ΠΕ04 του σχολείου τους.

Πηγή: ΔΔΕ Ευρυτανίας

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (diimerida_ekfe_ouranio_toxo.doc)diimerida_ekfe_ouranio_toxo.doc[ ]44 kB