Επιμορφωτική ημερίδα για την Πολυφαρμακία και τις δηλητηριάσεις (3/04/2013)

Η Διεύθυνση Δ.Εκπ/σης Πειραιά, ο Τομέας Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με το Κέντρο Δηλητηριάσεων και το 1ο Σ.Ε.Κ. Πειραιά (οδός Σαλαμίνος 4 και Αντ. Βλαχάκου, Πειραιάς), θα πραγματοποιήσουν για τους εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, την Τετάρτη 3 Απριλίου 2013 και ώρα 13.30-16.30 επιμορφωτική ημερίδα με θέμα τη πολυφαρμακία και τις δηλητηριάσεις. Η ημερίδα είναι προαιρετική, έχει σκοπό την ευαισθητοποίηση, ενημέρωση, επιμόρφωση, πρόληψη-αντιμετώπιση και λήψη προληπτικών μέτρων σε θέματα δηλητηριάσεων στις σχολικές μονάδες. Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης της ημερίδας. Παρακαλούμε να μας δηλώσετε τη συμμετοχή σας ηλεκτρονικά Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2013.

Πηγή: ΔΔΕ Πειραιά