Η Βίαιη και Δυσπροσάρμοστη Συμπεριφορά των Νέων στο Σχολείο, το Πρόβλημα της Πρόληψης και της Καταστολής

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής δια της Υπεύθυνου Αγωγής Υγείας Ανθής Γεωργιάδου ΠΕ05 και οι Σχολικοί Σύμβουλοι Τέντες Παντελής Κλάδου ΠΕ09 και Τσικοπούλου Σταματούλας Κλάδου ΠΕ03, συνδιοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Η βίαιη και δυσπροσάρμοστη συμπεριφορά των νέων στο σχολείο. Το πρόβλημα της πρόληψης και της καταστολής» Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 17 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα: 11.30 – 14.00, στο Θέατρο του 1ου Δημοτικού σχολείου Βάρης, οδός Άττιδος 7. Oι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλλουν δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Παρασκευή 14/12/2012, χρησιμοποιώντας το έντυπο, που επισυνάπτεται. Παρακαλούνται οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων, να διευκολύνουν τους Εκπαιδευτικούς, ώστε να συμμετάσχουν στην ημερίδα, χωρίς να υπάρξουν απώλειες διδακτικών ωρών.

Πηγή: ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής