Δράση Ενημέρωσης και Επαγρύπνησης Saferinternet.gr - Ιστοχώρος για τους εκπαιδευτικούς

Η δράση ενημέρωσης Saferinternet.gr του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου δημιούργησε ειδικό ιστοχώρο για όλους τους εκπαιδευτικούς στη διεύθυνση http://educators.saferinternet.gr  με τη στήριξη του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Ο ιστοχώρος έχει ως στόχο:

Ø      να σας παρέχει ενημερωτικό & εκπαιδευτικό υλικό για τη δημιουργία πολλαπλασιαστικών δράσεων εντός και εκτός τάξης προς τους μαθητές σας και τους γονείς τους, σχετικά με την υπεύθυνη και ασφαλή χρήση του Διαδικτύου.

Ø      να αποτελέσει το σημείο συγκέντρωσης όλου του υλικού της δράσης Saferinternet.gr που μπορεί να υποστηρίξει την εκπαιδευτική διαδικασία σε θέματα ασφαλούς πλοήγησης.

Το πλήρες ενημερωτικό σημείωμα

Πηγή:Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο