Υποκατηγορίες

• τάξη Ε΄

μικρός Ευκλείδης

Γεια σας παιδιά

Κάθε χρόνο γίνεται ένας μαθητικός διαγωνισμός στα Μαθηματικά από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Η συμμετοχή των μαθητών στον διαγωνισμός είναι, φυσικά, προαιρετική αλλά καλό είναι να συμμετέχουμε σε διαγωνισμούς, γενικά, επειδή πιστεύω ότι βγαίνουμε πολλαπλά κερδισμένοι.

Εδώ έχω συγκεντρώσει θέματα παλαιοτέρων ετών της E΄ τάξης και όποιο παιδί θέλει μπορεί να κατεβάζει θέματα και να τα λύνει στο σπίτι του, ως προετοιμασία για τον διαγωνισμό. Εννοείται πως όποια απορία έχετε μπορείτε να τη λύνετε ρωτώντας με στο σχολείο. Φυσικά κάποια από αυτά θα τα λύσουμε στο σχολείο.

Καλή δύναμη

ο δάσκαλος

Παύλος Χομόντοζλης

• τάξη Στ΄

μικρός Ευκλείδης

Γεια σας παιδιά.

Κάθε χρόνο γίνεται ένας μαθητικός διαγωνισμός στα Μαθηματικά από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Η συμμετοχή των μαθητών στον διαγωνισμός είναι, φυσικά, προαιρετική αλλά καλό είναι να συμμετέχουμε σε διαγωνισμούς, γενικά, επειδή πιστεύω ότι βγαίννουμε πολλαπλά κερδισμένοι.

Εδώ έχω συγκεντρώσει θέματα παλαιοτέρων ετών της Στ΄ τάξης και όποιο παιδί θέλει μπορεί να κατεβάζει θέματα και να τα λύνει στο σπίτι του, ως προετοιμασία για τον διαγωνισμό. Εννοείται πως όποια απορία έχετε μπορείτε να τη λύνετε ρωτώντας με στο σχολείο. Φυσικά κάποια από αυτά θα τα λύσουμε στο σχολείο.

Καλή δύναμη

ο δάσκαλος