βιογραφικό

001 Παύλος Χομόντοζλης

Book titled 'Χομόντοζλης Παύλος'Read this book made on StoryJumper

Γεια σας
Ονομάζομαι Παύλος Χομόντοζλης, είμαι δάσκαλος και φέτος υπηρετώ στο 5ο Δημ. Σχολείο Μεταμόρφωσης Αττικής. Η ιστοσελίδα μου έχει ως στόχους την χρησιμοποίηση ενός ακόμα διαύλου επικοινωνίας με τους μαθητές μου και τους γονείς αλλά και την παροχή βοήθειας, σε μαθητές και γονείς, είτε δημοσιεύοντας προσωπικές εργασίες ή διδασκαλίες είτε βάζοντας υπερσυνδέσμους και παραπέμποντας σε εργασίες ή σελίδες άλλων συναδέλφων ή της πολιτείας ή άλλων φορέων, που έχω εντοπίσει.
Επειδή η σελίδα συνεχώς "κτίζεται", καθημερινά "αναβαίνει" καινούριο υλικό.

Λίγα λόγια για εμένα.

Γεννημένος στις Σέρρες το 1960.

Μαθητής στο 13ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών, με δασκάλα στις τέσσερις πρώτες τάξεις του δημοτικού την Αγατσιώτη Σαπφώ και στις δύο τελευταίες δάσκαλο τον Ιωαννίδη Ιωάννη.

Μαθητής στο 2ο Γυμνάσιο και 2ο Λύκειο Σερρών.

Απόφοιτος Παιδαγωγικής Ακαδημίας Θεσσαλονίκης.

Από το 1989 δάσκαλος σε διάφορα σχολεία του Νομού Σερρών και στο Δημοτικό Σχολείο Φλωμοχωρίου Ανατολικής Μάνης, όπου διορίστηκα.

Δάσκαλος σε σχολεία της Γερμανίας (1997-2001).

Μετεκπαίδευση δασκάλων στην Παιδαγωγική Σχολή του Ludwigsburg (1998-2001).

Εξομοίωση στο Παιδωγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης (2003-2006).

Πτυχίο Βυζαντινής Μουσικής (2004)

Δίπλωμα Βυζαντινής Μουσικής (2009)

Απόφοιτος του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΑΤΕΙ Σερρών (2014).

Υποδιευθυντής του 10ου Δημοτικού Σχολείου 2012-2015 και 2017-19.

Δάσκαλος στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης Αττικής από τη σχολική χρονιά 2019-20.