ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ

Κάθε χρόνο διοργανώνεται από το Μουσικό Σχολείο το εσωτερικό πρωτάθλημα Στίβου του σχολείου στο οποίο οι μαθητές έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν στα διάφορα αγωνίσματα του στίβου.

Ο βασικός στόχος μας είναι οι μαθητές μας να γνωρίσουν το άθλημα του Στίβου και ειδικότερα τα αγωνίσματα του να δοκιμάσουν τις ικανότητες τους και να βιώσουν τον υγιή συναγωνισμό, για τον λόγο αυτό οι μαθητές έχουν δικαίωμα να αγωνιστούν σε περισσότερα από ένα αγωνίσματα.

Εκτός από τους μαθητές που αγωνίζονται έλαβαν μέρος και μαθητές στους οποίους έχουν ανατεθεί καθήκοντα κριτών, χρονομετρών και γραμματείας.

Το 2009 διοργανώθηκε το Εσωτερικό πρωτάθλημα στίβου του Μουσικού Σχολείου Ρόδου την Κυριακή 22/2/2009 στο Στάδιο «Καλλιπάτειρα». Οι απονομές μεταλλίων και διπλωμάτων έγιναν στο Σχολείο σε ειδική τελετή. Οι πρώτοι από κάθε αγώνισμα θα αγωνίστηκαν στην Α' φάση των σχολικών αγώνων στίβου (πανδωδεκανησιακοί) στο Γήπεδο «Καλλιπάτειρα».

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

100μ εμπόδια ΑΓΟΡΙΩΝ