Modele de machiaj pentru ochii caprui

Posted: 18th February 2019 by stpapadakis in Uncategorized

Roșul Stins este potrivit pentru femeile cu Ochi căprui. Contrastul destul de puternic face ca ochii tăi să fie bine evidențiați, fără ca ei să pară încărcați. Linia Neagră trebuie să fie Perfect trasată PE lângă pleoapă și să nu depășescă lungimea ochiului. Alungirea potï să o realizezi foarte ușor cu ajutorul fardurilor. Folosește nuanțe deschise PE lângă pleoapă și Alb sidefat PE conturul sptrâncenei. Foloseste pentru machiajul de Zi, machiajul de Seara si pentru machiajul de ocazie, Trucuri care sa iti Puna in evidenta ochii. Stii ceva? Ralph Waldo Emerson a spus ceva extrem de interesant: “Dragostea de frumusete este rafale. Crearea de frumusete este Arta “. Creaza un machiaj cu Arta si VEI straluci! Un Trend grands soins nu va dispărea niciodată, extrem de potrivit pentru ochii căprui, este machiajul naturel.

Nuanțele pământii, Maro-urile Calde, culorile piersicii, toate acestea Pun foarte bine în valoare ochii închiși la culoare, conferă o Lumina caldă tenului și întregului look. Vedete precum Emily Ratajkowski, Selena Gomez sau Zendaya mizează adesea PE această paletă de Culori pentru aparițiile lor pe covorul Roșu. Machiajul ochilor nu este niciodata Complete fara Aplicarea unui Rimel corespunzator. Deseori, posesoarele de Ochi caprui au Gene sanatoase, Lungi, si Dese, de aceea nu este neaparat utilizarea unui Rimel care da volum. Nu veti avea nevoie nici de rimeluri Care lungesc Vizual genele. Daca acesta nu este cazul DVS. si nu sunteti posesoarea unor Gene Dese, puteti utiliza Genèle false. Culoarea Optima a rimelului in acest caz va fi Neagra. Pentru a Adauga volum si a le Lungi Vizual, inainte de aplicare, dati-le Cu Putina pudra.

Cu acelasi SCOP puteti utiliza si rimeluri cu doua functii, Care alungeste parfait Genèle si de asemenea le da un volum sécateur. Ca orice Alt astuce de machiaj şi machiajul pentru ochi căprui începe, înainte de toate, prin Aplicarea unei baze de calitate. Machiajul Pune în evidenţă cele mai Frumoase trăsături ALE unei femei. Însă pentru a obţine un efect echilibrat, Care să nu aglomereze Chipul, CEA mai Bună strategie este să te concentrezi PE un singur Punct de interes, abordând Celelalte părţi ALE feței Într-un mod subtil, în Culori neutre. Şi cum se spune că ochii căprui fură inima Oricui, ne oprim asupra machiajului acestora, pentru a întâmpina toamna cu un look în ton cu Noul Sezon. Pentru ochii in Culoarea mierii, fardurile potrivite soi considéra a fi cele in nuante de sampanie, Care deseori se folosesc in Combinatie cu Gama MOV deschis. Pentru a da privirii profunzime, Puteti folosi un creion de culoare Bronz. Insa nu trebuie sa uitam ca toate nuantele existente de Ochi cafeniu deschis, nu se privesc bine daca aplicati un creion Negru, de aceea, la executarea unui machiaj, inlocuiti-l cu un creion de culoare Maro. Am incercat si eu un mahacij cu albastru inchis-foarte Frumos si de atunci a inceput sa ma obsedeze combinatia Perfecta si nuanta Perfecta de albastru. DIN experienta si PE testamentaire albastrul trebuie aplicat prin éreintante tamponate, fara sa incercam sa machiem tot ochiul dintr-o singura miscare pt ca pierdem DIN frumusetea culorii si DIN intensitatea pigmentilor. Inca ceva foarte important Fondul de Ten se aplica mai intai doar pe Zona ochilor pentru a realiza corectura cea mai buna.

De incercam ar fi Aplicarea unui pigment albastru (fardul pudra) peste un fard Negru. Testat si exista la Noi – make up 4Ever Dacă Îţi plac culorile metalice, atunci, pentru ţine se recomandă nuanţele de Bronz. Se spune ca persoanele cu ochii caprui sunt hotarate, ambitioase si perseverente, INSA PE Cat de justification, PE atat de senzuale. IAR pentru a Pune si mai mult in evidenta privirea profunda a femeilor cu Ochi caprui, va Propunem tendintele actuale in Materie de machiaj.

Comments are closed.