Athens University
Εργασίες-Μαθήματα
Αγαπημένα
Φωτογραφίες

Γεννήθηκα στην Αθήνα το 1972. Mεγάλωσα στα Άνω Πατήσια και τελείωσα το Γενικό Λύκειο Νέας ΧαλκηδόναςΆνω Πατήσια το 1990 και στη συνέχεια πήγα στην Αγγλία, στο Canterbury, όπου παρακολούθησα μαθήματα στο Stafford House Tutorial College και απέκτησα το General Certificate of Education.

Στο πλαίσιο των προπτυχιακών μου σπουδών στο ΠΤΔΕ Φλώρινας συμμετείχα στο πρόγραμμα ανταλλαγής φοιτητών Erasmus και παρακολούθησα μαθήματα Συγκριτικής και Διαπολιτισμικής Παιδαγωγικής στην Παιδαγωγική Σχολή του Πανεπιστημίου της Γλασκώβης το 1994. Aποφοίτησα από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινας το 1995. Την ίδια χρονιά πήγα στην Αγγλία για μεταταπτυχιακές σπουδές στο Τμήμα Εκπαιδευτικής Έρευνας του Πανεπιστημίου του Lancaster που οδήγησαν στην απόκτηση του τίτλου Μ.Α (Master of Arts in Education).Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Άρχισα να εργάζομαι ως δάσκαλος στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση το 1998, αρχικά στην ιδιωτική εκπαίδευση (Εκπαιδευτήρια Πετράκη- Βαλσαμίδου και Νέα Γενιά Ζηρίδη) και από το 2003 στη δημόσια εκπαίδευση.   Το 2006 αποφοίτησα από το Μαράσλειο Διδασκαλείο Δημοτικής Εκπαίδευσης. Η  οργανική μου θέση είναι στο 8ο Δημοτικό Σχολείο Aμαρουσίου. Toν Οκτώβριο του 2007 ξεκίνησα την παρακολούθηση του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Πληροφορική στην Εκπαίδευση στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών,  το οποίο ολοκλήρωσα επιτυχώς το Σεπτέμβριο του 2009. Το τρέχον σχολικό έτος βρίσκομαι αποσπασμένος στον ΟΕΠΕΚ. Έχω μια ιδιαίτερη ενασχόληση με την εφαρμογή των Τ.Π.Ε στην εκπαίδευση.

Κεντρική | Προσωπικά στοιχεία | Ενασχόληση με τις Τ.Π.Ε  | Αγαπημένα | Συλλογή φωτογραφιών | Εργασίες

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 08/10/09