Ελένη Μπενιάτα, Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας ΠΕ/70 Φθιώτιδας
Showlist1
20.jpg
9.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
14.jpg
19.jpg
alek_milanov_ivantchev.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/alek_milanov_ivantchev.jpg
6.jpg
cristina_capone.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/cristina_capone.jpg
Το Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού ξεκινά μια καμπάνια με σύνθημα «Απρίλιος 2013-μέρες βιβλίου» που θα διαρκέσει ολόκληρο τον μήνα Απρίλιο. Απευθύνεται σε παιδιά, ωστόσο, υπάρχουν και δράσεις που αγκαλιάζουν παιδιά και γονείς. Οι 26 φορείς που συμπράττουν έχουν ως στόχο την ανάπτυξη ενός Δικτύου Ομάδων Ανάγνωσης σε ένα τριετές πρόγραμμα, που κάθε Απρίλιο θα στέλνει με την καμπάνια το μήνυμα σε όλους. Προσδοκία είναι, οι Ομάδες Ανάγνωσης να επεκταθούν μέσα και έξω από το σχολείο, σε μικρές και μεγάλες κοινότητες αναγνωστών σε όλη τη χώρα. Περισσότερα πατήστε εδώ |