Ελένη Μπενιάτα, Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας ΠΕ/70 Φθιώτιδας
Showlist1
20.jpg
9.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
14.jpg
19.jpg
alek_milanov_ivantchev.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/alek_milanov_ivantchev.jpg
6.jpg
cristina_capone.jpg
http://users.sch.gr/eleni_beniata/images/slideshow/cristina_capone.jpg
Tην Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2012 η Σχολική Σύμβουλος της 2ης Περιφέρειας ΠΕ Φθ/δας, κ. Μπενιάτα Ελένη, διοργανώνει στο 18ο ΔΣ Λαμίας επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς της Ε΄& ΣΤ΄ τάξης με θέμα:
«Διδάσκοντας Γλώσσα και Ιστορία στην Ε΄ & ΣΤ΄ δημοτικού - Βιωματικές διδακτικές προτάσεις».
Το διδακτικό σχεδιασμό και τις παραδειγματικές διδασκαλίες της γλωσσικής ενότητας «Η ζωή έξω από την πόλη», υλοποίησαν η Σχολική Σύμβουλος, κ. Μπενιάτα Ελένη και οι 3 εκπαιδευτικοί της ΣΤ΄ τάξης, κ. Βαγγέλης Παπαδόπουλος, Ηλίας Κοντός και Κατσιγιάννης Θανάσης, οι οποίοι με τις παρατηρήσεις κα τα συμπεράσματά τους θα έχουν ενεργό ρόλο στα 2 εργαστήρια της γλώσσας.