ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΜΟΣ ΠΕ14.01: Εκπαιδευτικό υλικό

Επιλέξτε το θέμα που σας ενδιαφέρει ...

Υλικό μαθημάτων
Παθολογία (Νοσολογία) ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ
Πρώτες βοήθειες Νοσηλευτική
Ανατομία - Φυσιολογία Φαρμακολογία
Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός Αγωγή Υγείας
Παιδιατρική Νευρολογία - Ψυχιατρική
Αιματολογία - Αιμοδοσία Βιολογία

Μην ξεχάσετε να δείτε :

τις εργασίες των μαθητών μου !!!

Επιλέξτε για να πάτε στην Αρχική σελίδα

Δείτε τους τίτλους και τους συγγραφείς των βιβλίων των τάξεων: Α'  ΕΠΑ.Λ. - Β'  ΕΠΑ.Λ. - Γ'  ΕΠΑ.Λ. (2008-9).

Δείτε τα ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΑ.Λ. μέχρι και τον Οκτώβριο 2009 σε ένα συμπιεσμένο αρχείο που μπορείτε να "κατεβάσετε" στον υπολογιστή σας. Περιλαμβάνονται αναλυτικά προγράμματα από το 1999 των Τ.Ε.Ε. γιατί μερικά εξακολουθούν να ισχύουν και στα αντίστοιχα Φ.Ε.Κ. παραπέμπουν τα νεότερα Φ.Ε.Κ. που δημοσιεύουν τα νεότερα.

Στον ιστοχώρο "ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ" του ΕΥΓΕΝΙΔΕΙΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ θα βρείτε δεκάδες κλασικά και χρήσιμα (μερικά διδάσκονται ακόμη) βιβλία. Αναφέρονται ως: Βιβλιοθήκη Τεχνικού και Επαγγελματικού Λυκείου 1977-2008. Πολλά αφορούν τον τομέα Υγείας Πρόνοιας, όπως τα παρακάτω.