Σχήματα συνδεσμολογίας αντιστάσεων: πατήστε εδώ

Για να παρακολουθήσετε βιντεομάθημα μεθοδολογίας λύσης ασκήσεων αντιστάσεων σε σειρά πατήστε εδώ ( άσκηση 9 σελ.62 Γ' Γυμνασίου ) και εδώ ( άσκηση 10 σελ. 129 Β' Λυκείου )

Για να παρακολουθήσετε βιντεομάθημα μεθοδολογίας λύσης ασκήσεων αντιστάσεων παράλληλα πατήστε εδώ ( άσκηση 10 σελ.62 Γ' Γυμνασίου ) και εδώ ( άσκηση 11 σελ. 129 Β' Λυκείου )

Δέκα ασκήσεις στη συνδεσμολογία αντιστάσεων: πατήστε εδώ για doc εδώ για pdf       Απαντήσεις: εδώ για doc ή εδώ για pdf

Ερωτήσεις στο νόμο Coulomb: πατήστε εδώ για doc ή εδώ για pdf        Απαντήσεις: εδώ για doc ή εδώ για pdf

Ασκήσεις στο νόμο Coulomb: πατήστε εδώ για doc ή εδώ για pdf         Απαντήσεις: εδώ για doc ή εδώ για pdf

Ερωτήσεις με σφαίρες στο νόμο Coulomb: πατήστε εδώ για doc ή εδώ για pdf    Απαντήσεις: εδώ για doc ή εδώ για pdf

Για να εισέλθετε στην τηλεκπαίδευση ( e-learning.sch.gr ) όπου θα βρείτε κουίζ κ.α. πατήστε εδώ Θα σας ζητηθεί να κάνετε εγγραφή με τους κωδικούς που έχετε από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Εάν δεν είστε εγγεγραμμένος/η στο ΠΣΔ και είστε εκπαιδευτικός κάντε αίτηση σε αυτό για να αποκτήσετε. Εάν είστε μαθητής/τρια απευθυνθείτε στο Δ/ντή-ντρια του σχολείου.

Για να εισέλθετε στην ηλεκτρονική τάξη (eclass) όπου θα βρείτε κουίζ στο νόμο του Coulomb. πατήστε εδώ. Δεν απαιτούνται κωδικοί.

Για να εισέλθετε στην ηλεκτρονική τάξη (eclass) όπου θα βρείτε κουίζ στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2019 πατήστε εδώ. Δεν απαιτούνται κωδικοί.