Τα καταφέρατε!

Τελικά το ιστολόγιό σας πέτυχε!

Μοιραστείτε τα αποτελέσματα με τους μαθητές σας, με τους συναδέλφους σας και με τους γονείς των μαθητών. Δείξτε τους την προστιθέμενη αξία στη μάθηση. Πάνω, από όλα, ευχαριστείστε όσους σας βοήθησαν…

Θυμηθείτε ότι μπορείτε να προβάλλετε τη δουλειά σας μέσα από πολλούς διαγωνισμούς που διοργανώνονται κάθε χρόνο για τα καλύτερα εκπαιδευτικά ιστολόγια.

Ανακεφαλαίωση...

Σε αυτή την ενότητα μάθατε βασικές έννοιες για τα ιστολόγια και το web 2.0, για την ιστορία και τη χρήση των ιστολογίων και τους βασικούς κανόνες για τη δημιουργία ενός ιστολογίου. Μπορεί να έχετε ήδη πολλές ιδέες για την εφαρμογή τους στο μάθημά σας. Μπορεί, όμως, να είστε κάπως προβληματισμένοι για το πώς όλα αυτά γίνονται πράξη.

Θα θέλατε να πάρετε κάποιες ιδέες για το δικό σας ιστολόγιο; η επόμενη ενότητα θα είναι αφιερωμένη σε αυτό ακριβώς: Ιδέες για τη δημιουργία εκπαιδευτικών ιστολογίων..αλλά και σύγκριση των εργαλείων δημιουργίας!