Αρχική   :   Έδαφος   :    Βιοκαλλιέργεια   :    Φυτοφάρμακα   :    Πηγές   :    Επικοινωνία

Πώς παράγονται Διαφορές Τρόποι καταπολέμησης Πιστοποίηση

Η φράση Βιολογικό Προϊόν εγγυάται ότι το προϊόν παράγεται με τέτοιο τρόπο ώστε να μην χρησιμοποιούνται χημικά και να προστατεύει το περιβάλλον. Για να φτάσουν στην αγορά όλα τα βιολογικά προϊόντα πρέπει να έχουν ελεγχθεί απο αρμόδιους πιστοποιητικούς οργανισμούς. Οι οργανισμοί αυτοί είναι:

Νέα Εταιρία Πιστοποίηση Προϊόντων Βιολογικής Γεωργίας

Η Εταιρία με την επωνυμία ¨Έλεγχος - Πιστοποίηση Προϊόντων Βιολογικής Γεωργίας - Πράσινος Έλεγχος-Θωμάς Μισαηλίδης Ο.Ε.¨ ιδρύθηκε το 2005 από τον Μισαηλίδη Θωμά με τη νομική μορφή της Ομόρρυθμης Εταιρίας. Οι υπηρεσίες που παρέχει είναι ο Έλεγχος και η Πιστοποίηση προϊόντων Βιολογικής Γεωργίας.

IRIS Α. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ & ΣΙΑ ΕΕ

bioport "Οργανισμός Ελέγχου και Πιστοποίησης Βιολογικών Προϊόντων
"

Ο.Π.Ε.ΓΕ.Π. - AGROCERT

Ο Οργανισμός Πιστοποίησης και Επίβλεψης Γεωργικών Προϊόντων (Ο.Π.Ε.ΓΕ.Π.), με διακριτικό τίτλο AGROCERT είναι Νομικό Πρόσωπο Ιδιωτικού Δικαίου του Υπουργείου Γεωργίας που λειτουργεί χάριν του δημοσίου συμφέροντος υπό την εποπτεία του Υπουργού Γεωργίας (Ν.2637/98).

ΔΗΩ

Οργανισμός Ελέγχου και Πιστοποίησης Βιολογικών Προϊόντων

ΒΙΟΕΛΛΑΣ

Το Ινστιτούτο Ελέγχου Βιολογικών Προϊόντων Α.Ε. ΒΙΟΕΛΛΑΣ αποτελεί εγκεκριμένο Οργανισμό Ελέγχου και Πιστοποίησης για προϊόντα βιολογικής γεωργίας και κτηνοτροφίας.

Το Ινστιτούτο ΒΙΟ Ελλάς ανανεώνει το σήμα του

ΒΙΟ Ελλάς

To Ινστιτούτο BIO Ελλάς ανανεώνει το σήμα του. Το νέο σήμα μας "ταξιδεύει" στον κόσμο του αύριο και είναι ουσιαστικά μια εξελιγμένη και απέριττη εκδοχή του προηγούμενου σήματος.

ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ Α.Ε.” - “ QWays S.

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

a-Cert

Η a Cert ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2005 με έδρα την Θεσσαλονίκη. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες του Οργανισμού αφορούν στον έλεγχο και την πιστοποίηση:.