ΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΙΑ

• ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  • ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
  •

1.  Ερευνητική δραστηριότητα στα πλαίσια του προγράμματος “Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση και στερεότυπα φύλων: ερευνητική προσέγγιση των σχολικών εγχειριδίων και της διδακτικής πράξης”, στο Πανεπιστημίου Θεσσαλίας για το έτος 1996-97.

2.  Συμμετοχή στο ερευνητικό πρόγραμμα “Διερεύνηση των διαδικασιών οικειοποίησης του σχολικού χώρου με βάση το φύλο” με το εξής αντικείμενο: “Επεξεργασία, ανάλυση και καταγραφή των δεδομένων της έρευνας”. Το πρόγραμμα αυτό εκπονήθηκε στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

3.  Ερευνητική δραστηριότητα στα πλαίσια ερευνητικού προγράμματος της Ευρωπαϊκής Κοινότητας. Το ερευνητικό πρόγραμμα με τίτλο “Tour d’ Europe par deux enfants” εκπονήθηκε από το Πανεπιστήμιο Paris X- Nanterre.