Σας παραθέτουμε την από 01-05-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου, στην οποία προβλέπονται αλλαγές αναφορικά με τις ημερομηνίες εγγραφών μαθητών και μαθητριών στα Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2020-2021.
Βάσει της διάταξης αυτής, οι εγγραφές στα Νηπιαγωγεία και τα Δ.Σ. της χώρας θα πραγματοποιούνται από τις 15 έως τις 30 Μαΐου κάθε έτους. Επίσης, προβλέπεται η δυνατότητα ηλεκτρονικού τρόπου εγγραφής μαθητών και μαθητριών στα Νηπιαγωγεία.