e-Reflect projects

Η σημερινή μας προσπάθεια να συνδεθούμε μέσω της πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης Big Blue Button με τα Δημοτικά Σχολεία της Αστυπάλαιας, της Νέας Ραιδεστού και της Ηλιούπολης ήταν ζωντανή απόδειξη των Νόμων του Murphy! Ό,τι θα μπορούσε να πάει στραβά, πήγε στραβά!

Αρχικά δεν είχαμε ήχο, μετά έπεσε το ρεύμα στη Ν. Ραιδεστό λόγω της καταιγίδας που ξέσπασε, χάσαμε τα νηπιαγωγεία που επρόκειτο να συνδεθούν…

Ένα δεν χάσαμε: τη θέλησή μας να επικοινωνήσουμε τα μηνύματα των έργων των παιδιών!!!

Και παρά τις τεχνικές δυσκολίες αυτό το καταφέραμε!!!

Όπως μπορείτε να δείτε ΕΔΩ και ΕΔΩ!

Το πρόγραμμα της συνάντησης: e-Reflect_bbb_June 7

Ευχαριστούμε από καρδιάς

• την Δ? τάξη, του Δημοτικού Σχολείου Αστυπάλαιας, και τη συνάδελφο Αγγελίνα Πορταϊτισσα Πετρίδενα, για την παρουσίαση του σχεδίου: «Let?s do it»
  • τις E? & ΣΤ? τάξεις, του 20ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης και τη συνάδελφο Κατερίνα Γεωργοπούλου Θεοδοσίου, για την παρουσίαση του σχεδίου: «Why me?»
  • την Ε? τάξη, του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ραιδεστού και τη συνάδελφο Στέλλα Σπανού, για την παρουσίαση του σχεδίου: «Ανακύκλωσε! Αξίζει!?»

καθώς και τις συναδέλφους Εύη Τόλη και Κυριακή Μπάτσιου που λόγω τεχνικών προβλημάτων δεν μπόρεσαν να είναι μαζί μας.