Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας (ΤΠΕ) στη Διδακτική Πράξη 17-19 Μαΐου 2013

Διοργάνωση: Ελληνική Ένωση για την Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στην Εκπαίδευση (e-Δίκτυο-ΤΠΕΕ), Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών για τις Φυσικές Επιστήμες «Μιχάλης Δερτούζος», Πανεπιστήμιο Αιγαίου Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων (Σύρος).

Στη Σύρο στις 17, 18 και 19 Μαΐου 2013 πρόκειται να πραγματοποιηθεί το 7° Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ, με τίτλο «Αξιοποίηση Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας (ΤΠΕ) στην Διδακτική Πράξη», υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.
Το Συνέδριο αφορά στην εφαρμογή των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας (ΤΠΕ) στην Εκπαίδευση, καθώς και στους τρόπους εφαρμογής τους στο σημερινό σχολείο. Επιπλέον, στοχεύει στην ευαισθητοποίηση των εκπαιδευτικών σε θέματα διδακτικής μεθοδολογίας κατά την οργάνωση της διδασκαλίας με χρήση ΤΠΕ.
Το Συνέδριο απευθύνεται κυρίως στους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και στους μεταπτυχιακούς φοιτητές/τριες των ΤΠΕ στην εκπαίδευση. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Συνέδριο και τη θεματολογία του οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στην ιστοσελίδα: www.e-diktyo.eu

Επικοινωνία:
Νίκος Τζιμόπουλος, τηλ.: 2281079396, 6979776923, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πηγή: www.e-diktyo.eu