Συστηνόμαστε
- Κάθε μέλος της ομάδας σημείωσε το όνομά του με χρωματιστό μαρκαδόρο σε χαρτί Α3 και συστήθηκε στους υπόλοιπους.
Γνωριζόμαστε
- Έπειτα, σχηματίσαμε ζευγάρια τα οποία δεν γνωρίζονταν καλά μεταξύ τους και μιλήσαμε ο ένας στον άλλο για τον εαυτό μας.Στη συνέχεια,ο καθένας σύστησε το ζευγάρι του στην ολομέλεια σύμφωνα με αυτά που άκουσε προηγουμένως.
Γιατί ήρθαμε στο πρόγραμμα;Τι περιμένουμε;
- Σε κύκλο αναφέραμε ένας ένας τους λόγους για τους οποίους συμμετέχουμε στο συγκεκριμένο πρόγραμμα Αγωγής Υγείας και τι προσδοκούμε από τη συμμετοχή μας.
Κλείσιμο ομάδας
- Αποχαιρετιστήκαμε ανταλλάσσοντας χαμόγελα και χειραψίες μεταξύ μας.