Www.arithmoi.gr Λειτουργία του ιστοτόπου στη νέα δομή φιλοξενείας του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου: http://shasapis.sites.sch.gr Σεμινάριο Άλγεβρας για Μαθηματικούς Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης 2015-16

Σεμινάριο Άλγεβρας για Μαθηματικούς Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης 2015-16

Το Τμήμα Μαθηματικών (όλοι οι τομείς) σε συνεργασία με το Εργαστήριο Άλγεβρας του Λυκείου της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης διοργανώνει το παρόν σχολικό έτος (2015-16) σεμινάριο Μαθηματικών για Μαθηματικούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με ελεύθερη συμμετοχή.

Στη θεματολογία θα περιλαμβάνονται θέματα άλγεβρας λυκείου και συναφήμε στόχο τον εμπλουτισμό της διδασκαλίας.

Κάθε ενδιαφερόμενος οφείλει να υποβάλλει δήλωση παρακολούθησης εδώ.

Θα καλύπτεται το μαθηματικό μέρος, η ιστορία, και θα εξετάζονται  δυνατότητες εμπλουτισμού της διδασκαλίας.
Θα γίνεται κάθε δεύτερη Τετάρτη 3-5 μμ στο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης. Θα ξεκινήσει αρχές Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί την Άνοιξη του 2016. Το σεμινάριο θα υποστηρίζεται από διαδικτυακό φόρουμ συζητήσεων και ζωντανές ομάδες συζητήσεων, στις θα είναι προαιρετική η συμμετοχή. Για τη συνεπή συμμετοχή στις διαλέξεις θα δοθεί βεβαίωση με την πλήρη αναγραφή του προγράμματος και των ωρών.

Το πρόγραμμα και άλλες λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν σύντομα.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ ή στο τηλέφωνο του σχολείου: 2109333712 για το εργαστήριο άλγεβρας.