To πρόγραμμα της Υγιεινής Διατροφής συνεχίζεται με το Αλφαβητάρι της Υγιεινής Διατροφής που έφτιαξαν τα παιδιά στον επεξεργαστή κειμένου. Κάνε κλικ εδώ
Tα Δευτεράκια μας στα πλαίσια του προγράμματος της Υγιεινής Διατροφής, έφτιαξαν και έπαιξαν το επιτραπέζιο της υγιεινής διατροφής. Το ευχαριστηθήκαμε πολύ. Ήταν πολύ χορταστικό και διασκεδαστικό!!!!
Στα πλαίσια του προγράμματος της "Υγιεινής Διατροφής" τα Δευτεράκια συμπλήρωσαν τη διατροφική πυραμίδα που τους δόθηκε.
Θα το έκανες αυτό στον πραγματικό κόσμο; Τότε γιατί το κάνεις στο διαδίκτυο;
Δε δημοσιεύω ποτέ προσωπικά μου στοιχεία στο διαδίκτυο.
Η Β τάξη συμφώνησε και χρησιμοποιώντας το paint είπε:
Το Β3:
Το Β1:
Το Β2:
Όλα θυμίζουν χριστούγεννα.. Τόσο ίδια αλλά και τόσο διαφορετικά!
Με την Τρίτη τάξη το χαρήκαμε πολύ. Μιλήσαμε για τη ΔιαΦορεΤικΟΤηΤα, είδαμε το βιντεάκι με το μαυρούλη και καταλήξαμε ότι πρέπει να αξιοποιούμε τα ταλέντα μας. <<Το δάσος θα ήταν ένα πολύ σιωπηλό μέρος, αν τα μόνα πουλιά που κελαηδούσαν ήταν αυτά που κελαηδούν καλύτερα>>.
Το κάθε παιδί περιέγραψε τον εαυτό του:
ΤΜΗΜΑ Β1
ΤΜΗΜΑ Β2
ΤΜΗΜΑ Β3