Με το excel φτιάχνουν τον έλεγχό τους χρησιμοποιώντας συναρτήσεις.
Τμήμα Ε1:
ΕΡΓΑΣΙΑ1 ΕΡΓΑΣΙΑ2 ΕΡΓΑΣΙΑ3 ΕΡΓΑΣΙΑ4 ΕΡΓΑΣΙΑ5 ΕΡΓΑΣΙΑ6 ΕΡΓΑΣΙΑ7 ΕΡΓΑΣΙΑ8 ΕΡΓΑΣΙΑ9 ΕΡΓΑΣΙΑ10 ΕΡΓΑΣΙΑ11 ΕΡΓΑΣΙΑ12
Τμήμα Ε2:
ΕΡΓΑΣΙΑ1 ΕΡΓΑΣΙΑ2 ΕΡΓΑΣΙΑ3 ΕΡΓΑΣΙΑ4 ΕΡΓΑΣΙΑ5 ΕΡΓΑΣΙΑ6 ΕΡΓΑΣΙΑ7 ΕΡΓΑΣΙΑ8 ΕΡΓΑΣΙΑ9 ΕΡΓΑΣΙΑ10 ΕΡΓΑΣΙΑ11 ΕΡΓΑΣΙΑ12
Στο πλαίσιο δράσεων με τίτλο «Εβδομάδα Πληροφορικής: Ώρα Κώδικα», οι μαθητές των τμημάτων της Ε' τάξης έφτιαξαν χριστουγεννιάτικες διαδραστικές κάρτες στο scratch και τις μοιράστηκαν με όλα τα παιδιά του κόσμου στη σελίδα του scratch και της <<ώρα κώδικα>>
κινούμενα σχέδια!!! Σε ποιόν δεν αρέσουν!!!
ΤΡΕΞΕ ΤΡΕΞΕ Νεκτάριος Γιώργος σταυρος-γιωργος bats Νίκος-Δημητρησ κινούμενα σχεδια Μαρία και Χριστίνα το αρκουδάκι Κλειώ-Χαρα Λουνα Παρκ Θανάσης και Στρατος η ζούγκλα Ελένη - Έλενα Λουλούδι Βαγγέλης και Χρήστος animation Αναστασία - Αποστολία dance axilleas filippos basket
Τα παιδιά του Ε1 ήρθαν σε πρώτη επαφή με τις έννοιες του προγραμματισμού και δημιούργησαν την πρώτη τους ιστοριούλα για την καινούργια σχολική χρονιά.
Δείτε τις εργασίες τους στο scratch:
Αχιλλέας Φίλιππος Νεκτάριος Γιώργος Αποστολία Αναστασία Βαγγέλης Χρήστος Δημήτρης Νίκος Έλενα Ελένη Σταύρος Γιώργος Θανάσης Στράτος Τέο Σάκης Χαρά Κλειώ Χριστίνα Μαρία
To E2 μιλάει για το σχολείο του στο scratch.
Κορίνα Μαρίνα Νικόλας Πέτρος Αρσένης Γιάννης Λάζαρος Δέσποινα Αργυρώ Θοδωρής Νίκος Μάρθα Μαρίνα Μάριος Νικ Ζαφ Πάνος Στράτος Στέλλα Χρήστος Θοδωρής
Είναι η πρώτη τους προσπάθεια στο scratch.
Συγχαρητήρια παιδιά!
Και η προσπάθεια συνεχίζεται...