Επαναληπτικό Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου (Άλγεβρα:Κεφ.2 - Ανάλυση: Κεφ.1)

Ένα επαναληπτικό διαγώνισμα στους μιγαδικούς αριθμούς και στο κεφάλαιο 1 της ανάλυσης. Το πρώτο θέμα είναι θεωρίας με απόδειξη, ορισμούς αλλά και ερωτήσεις αντιστοίχισης. Το δεύτερο θέμα εξειδικεύεται μόνο στους μιγαδικούς αριθμούς με μία άσκηση κλασικής συνδυαστικότητας και μεθοδολογίας. Το τρίτο θέμα ξεκινά με μία άσκηση που αφορά τα θεωρήματα συνεχών συναρτήσεων με κλασική μεθοδολογία, και ολοκληρώνεται με μία άσκηση πάνω στις συναρτησιακές σχέσεις. Το τέταρτο θέμα είναι θέμα που ασχολείται αποκλειστικά με την ανάλυση. Το πρώτο μέρος ασχολείται με ένα παραμετρικό όριο και ολοκληρώνεται από μία συνδυαστική άσκηση που σαρώνει αρκετούς χώρους του κεφαλαίου 1 της ανάλυσης . Είναι ένα τρίωρο διαγώνισμα με δείκτη δυσκολίας άνω του μετρίου.