Διαγωνίσματα

Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Προσανατολισμού Β Λυκείου στον Κύκλο

Ένα διαγώνισμα που καλύπτει την έννοια του κύκλου. Κλιμακούμενης δυσκολίας και διάρκειας 2 ωρών.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (ΔΙΑΝΥΣΜΑΤΑ)

Επαναληπτικό διαγώνισμα στα μαθηματικά προσανατολισμού της β λυκείου στα διανύσματα. Διαγώνισμα κλιμακούμενης δυσκολίας για καλά προετοιμασμένους μαθητές. Κατάλληλο για δοκιμασία διάρκειας δύο διδακτικών ωρών.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Β ΛΥΚΕΙΟΥ (ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ)

Ένα διαγώνισμα στα μαθηματικά προσανατολισμού της Β Λυκείου στις συντεταγμένες στο επίπεδο. Διαγώνισμα κλιμακούμενης δυσκολίας για καλά προετοιμασμένους μαθητές. Διάρκεια δύο διδακτικές ώρες.

Επαναληπτικό Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Β' Λυκείου (Κεφάλαιο 1_1)

Επαναληπτικό διαγώνισμα στα διανύσματα. Είναι μία δίωρη δοκιμασία με θέματα κλιμακούμενης δυσκολίας τα οποία σαρώνουν όλες τις έννοιες του κεφαλαίου.

Επαναληπτικό Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Β' Λυκείου (Κεφάλαιο 2_3)

Επαναληπτικό Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Β' Λυκείου Κεφάλαιο 2. Ένα διαγώνισμα μέτριας δυσκολίας όπου καλύπτεται μία μεγάλη γκάμα εννοιών που αναπτύσσονται στο κεφάλαιο των ευθειών. Τα θέματα είναι κλιμακούμενης δυσκολίας. Γενικά είναι ένα μέτριας δυσκολίας διαγώνισμα για το οποίο απαιτούνται δύο ώρες για την επίλυσή του.

Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχν/κης Κατεύθυνσης Β΄ Λυκείου (Κεφάλαιο 2_3)

Επαναληπτικό διαγώνισμα στο Κεφάλαιο 2 των Μαθηματικών Κατεύθυνσης της Β' Λυκείου. Ένα διαγώνισμα στο πρότυπο των τελικών εξετάσεων με θέματα μικρής κλιμάκωσης στην δυσκολία τους.

Διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχν/κης Κατεύθυνσης Β΄ Λυκείου (Κεφάλαιο 2 και παρ.3.1)

Επαναληπτικό διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Β' Λυκείου στο κεφάλαιο 2 και παράγραφος 3.1. Ένα διαγώνισμα μέτριας δυσκολίας κατάλληλο για δίωρες δοκιμασίες.