Επαναληπτικά

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ ΣΤΕΡΓΙΟΥ

Μία εξαιρετική συλλογή από τον Μπάμπη Στεργίου με θέματα προσαρμοσμένα στην νέα ύλη 2020

Ερωτήσεις Σωστού Λάθους Διαδραστικά από τον Δημήτρη Μπούζα

http://maths4people.blogspot.gr/2013/05/online.html - Μία αξιόλογη δουλειά από τον συνάδελφο Δημήτρη Μπούζα χρήσιμη στην αυτοαξιολόγηση των μαθητών της Γ Λυκείου στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης σε ζητήματα θεωρίας.  Κατασκεύασε μία ''μηχανή'' η οποία σε κάθε τεστ παίρνει 10 ερωτήσεις Σωστού Λάθους και φτιάχνει ένα μίνι τεστ. Μια δουλειά την οποία συνιστώ ανεπιφύλακτα σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου (Ολικό_(2))

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου σε όλη την ύλη. Ένα ολιγόλεπτο τεστ με αποδείξεις, ορισαμούς και ερωτήματα σωστού λάθους.

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου (Ανάλυση Κεφ.3_(2))

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου στην Ανάλυση και στο Κεφάλαιο 3. Ένα τεστ μεγάλης έκτασης το οποίο αποτελείται από αποδείξεις, ορισμούς και ερωτήματα σωστού-λάθους.

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου (Ανάλυση Κεφ.2 και 3)

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου στην Ανάλυση στα Κεφάλαια 2 και 3. Ένα μεγάλο τεστ θεωρίας με πολλές αποδείξεις, ορισμούς αλλά και ερωτήσεις σωστού-λάθους.

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου (Ανάλυση Κεφ.1_(2))

Τεστ Θεωρίας στα Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου στην Ανάλυση στο Κεφάλαιο 1. Ένα ολιγόλεπτο τεστ το οποίο αποτελείταιαπό αποδείξεις, ορισμούς και ερωτήσεις σωστού-λάθους