Δυο λόγια για τον ιστότοπό μας!

Ο ιστότοπος, τον οποίο περιηγείστε, κατασκευάστηκε και εμπλουτίσθηκε με αποκλειστικό σκοπό, την προβολή του έργου που συντελέστηκε τα προηγούμενα χρόνια από τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του 5ου Γυμνασίου Καβάλας. Ένα έργο που βασίστηκε στην αγάπη όλων των συμμετεχόντων – συντελεστών για  τις καλές τέχνες, το θέατρο τη δημιουργία. Ένα έργο της παρέας στα πλαίσια του σχολείου, των συμμαθητών και φίλων, των καθηγητών που μας στάθηκαν σαν δεύτεροι γονείς, αλλά και των ίδιων των γονέων μας. Ένα έργο που δεν επιτρέπεται να σταματήσει αλλά μόνο διαλείμματα να κάνει και να πορευτεί πάλι προς το μέλλον με νέες δημιουργίες.

…και ο ιστότοπος θα είναι εδώ για να συνεχίσει να προβάλλει τα νεότερα αλλά και να στέκεται εδώ αντίπαλος της λήθης για τα παιδιά μαθητές μας του παρελθόντος που μόχθησαν και χρειάζεται να επιστρέφουν και να θυμούνται.