Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 19-2-2015 η εκδήλωση των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Αρχαγγέλου και του συστεγαζόμενου Γενικού Λυκείου.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με σκοπό την ενημέρωση των γονέων σε θέματα Ενδοσχολικής Βίας και σχολικού εκφοβισμού αλλά και σε θέματα Μαθησιακών Δυσκολιών.
Ομιλητές ήταν οι εκπαιδευτικοί του Λυκείου κα Θεοχαρώ Ματζαβίνου και κος Αλέξης Βασιλομανωλάκης. Μετά το πέρας των παρουσιάσεων των δυο εκπαιδευτικών ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση με τους γονείς.
Πατήστε το σύνδεσμο που ακολουθεί, για να δείτε την παρουσίαση που έγινε για την ενδοσχολική βία.