Ελένη Μπενιάτα, Σχολική Σύμβουλος 2ης Περιφέρειας ΠΕ/70 Φθιώτιδας

Επιμορφωτική ημερίδα

Ημερίδα, που συνδιοργανώνει η Σχολική Σύμβουλος της 2ης Περιφέρειας κ. Ελένη Μπενιάτα με το ΚΠΕ Στυλίδας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 15-03-2013 για τους εκπαιδευτικούς της Γ΄ & Δ΄ τάξης. Το πρόγραμμα της ημερίδας περιλαμβάνει εργαστήρια για τους εκπαιδευτικούς με δραστηριότητες για την προώθηση της φιλαναγνωσίας από την κ. Τασούλα Τσιλιμένη, καθηγήτρια παιδικής Λογοτεχνίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, την αποτύπωση ενός περιβαλλοντικού προβλήματος μιας περιοχής από την περιβαλλοντική ομάδα του ΚΠΕ, σε συνεργασία με τη σχολική σύμβουλο και τον υπεύθυνο σχολικών δραστηριοτήτων κ. Γιώργο Σταυρόπουλο και επίσκεψη στην αρχαιολογική ανασκαφή της Αγίας Παρασκευής. Η αναχώρηση θα γίνει με λεωφορείο από την πλατεία Πάρκου στις 8:15΄.             Το πρόγραμμα αναλυτικά: